VODÁCKY TÁBOR ALEX – NOVINKY PRE ROK 2021

VODÁCKY TÁBOR ALEX – NOVINKY PRE ROK 2021

Už je tomu vyše roka, čo aj Slovensko zasiahla celosvetová pandémia ochorenia Covid-19 a s ňou súvisiace obmedzenia voľného pohybu či stretávania sa ľudí. Nepriaznivo sa to odrazilo i na návštevnosti rôznych rekreačných lokalít, vrátane nášho Vodáckeho tábora Alex. Napriek tomu sa v ňom na svojich plavbách v roku 2020 zastavili stovky vodákov, ba cestu na pravý breh Hrona našli aj rôzni turisti, ktorí prišli po suchej zemi.

Vedenie tábora však ani táto nepriaznivá situácia neodradila od aktivít. Uplynulých 12 mesiacov obnovovali pracovníci celú lokalitu a priniesli aj nové možnosti využitia voľného času či dovoleniek pre vodákov i peších rekreantov. Tábor teda naďalej poslúži všetkým vodákom, ale nové možnosti na strávenie príjemných chvíľ v prírode ďaleko od hlučných ulíc miest tu nájdu aj ďalší návštevníci.

Okrem vodnej hronskej cesty, je k dispozícii prístupová komunikácia z obce Budča, ležiacej na rýchlostnej ceste medzi Bratislavou a Banskou Bystricou. Parkovisko pre automobily je v areáli samozrejmosťou.

Okrem doterajšieho vybavenia tábora je pred dokončením prírodné jazierko, v ktorom budú plávať ryby (vhodné aj na opekanie). Úplnou novinkou je šesť vkusných zrubových chatiek s vlastnými ohniskami, v ktorých nájdu možnosti krátkodobého pobytu vyznávači prírodného spôsobu života. Oddych si v nich môžu vychutnať aj milovníci pešej turistiky, ktorí absolvujú vychádzky na blízke historické pamiatky (hrady Pustý hrad Zvolen, Peťuša, Šášov, kaštieľ rodiny Ostrolúckych, kde žila veľká láska Ľudovíta Štúra Adela), či prírodné zaujímavosti (prírodná rezervácia Boky, skalný útvar Čertova skala, Turovský vodopád, Červený medokýš) a iné. V areáli je pred dokončením i stavba nového reštauračného zariadenia. Pre vyznávačov aktívneho športového pohybu, pribudne ešte v tejto sezóne vedľa volejbalových ihrísk aj nová adrenalínová lezecká stena. Táborové priestory takto ponúkajú vhodné možnosti aj na rôzne rodinné či firemné oslavy na čerstvom vzduchu.  

Vodácky tábor Alex pri Budči neďaleko Zvolena vám teda v roku 2021 poskytne ešte viac príležitostí na strávenie príjemných chvíľ v prírodnom prostredí.

Publikované: 15.04.2021

Vodácky tábor ALEX na mapeVodácky tábor ALEX na mape
Vodácky tábor ALEX © 2022